Spotkania biznesowe promujące Przemysł 4.0

Przemysł 4.0 oparty o Nowe Perspektywy, stanowi cykl wydarzeń, gdzie na żywo przed publicznością dokonuje się prezentacji na gorąco wytwarzanych, metalowych modeli. Pokazy mają formę wieloetapową – najpierw dokonuje się wykonania metalowych modeli, a potem wykonuje się projekt przez jego rozłożenie na czynniki pierwsze. Potem dochodzi do podania wyceny otrzymanych rezultatów pracy. Zaprojektowane elementy wycina się z pomocą laserów, a także profesjonalnie oznakowuje. Całość nabiera ostatecznego kształtu, gdy stosuje się giętarkę, najczęściej w formie prasy. Dzięki niej forma nabiera profesjonalnego technicznie wyglądu.

Spotkania, które uczą obchodzenia się z nowymi materiami

Spotkania biznesowe, poruszające temat wdrażania Przemysłu 4.0 do codziennej pracy fabryk i korporacji, odbywają się cyklicznie w największych miastach w Polsce i za każdym razem cieszą się ogromnym powodzeniem wśród inwestorów oraz osób piastujących wysokie stanowiska w firmach zajmujących się wytwarzaniem elementów metalowych w oparciu o najnowocześniejsze technologie, w tym maszyny sterowane numerycznie.

Na spotkaniach pracownicy i zarządcy poznają najnowsze trendy z działu maszyn oraz oprogramowania niezbędnego do wytężonej i wydajnej pracy. Szczególnie ekspansywnie na tychże spotkaniach swoje rozwiązania techniczne prezentują tacy giganci, jak STIGO lub Polteknik. Wybranie właściwych maszyn do obróbek blach z profesjonalnych doradztwem tych firm nawet dla początkujących przedsiębiorców nie będzie stanowiło problemu.

Od etapu wirtualnego do realnej formy

Plan spotkań Nowych Perspektyw w Przemyśle jest bardzo napięty, ale konstruktorzy oraz inżynierowie podczas konsultacji odpowiadają nawet na najbardziej zawiłe pytania. Spotkania w praktyce okazują się tym owocniejsze, gdy zainteresowani konsumenci ułożą i przygotują zestawy pytań nieprzypadkowych i dokładnie przemyślanych. Konferencje, gdzie wykłada się wszelkie informacje teoretyczne, są bardzo ważne. Technika, także ta nowoczesna, nabiera jednak właściwego wymiaru, gdy zostaje poparta praktyką.

Stąd także czas na wielogodzinne warsztaty, podczas których nauczyć się można obsługi i działania danych maszyn. Na warsztatach prezentuje się całe, rozbudowane procesy wytwarzania elementów metalowych z różnych gałęzi przemysłu. Bardzo duże znaczenie ma w tej sytuacji znajomość programów komputerowych do kreowania kształtów w przestrzeni wirtualnej, możliwych do przeniesienia na sferę produkcyjną.

Więcej informacji dotyczących idei przemysłu 4.0 znajdziecie Państwo w serwisie zrobotyzowany.pl.